Männitukan lomamökki valmistui syksyllä 2022 ja on rakennettu ympärivuotiseen käyttöön. Mökistä löytyy kaikki mitä tarvitset mukavaan lomaan tai etätyöskentelyyn luonnon keskellä. Ilmalämpöpumppu ja lattialämmitys varmistavat, että talo on yhtä mukava niin syksyllä ja talvella kuin kesällä. Kuumina kesäpäivinä ilmalämpöpumppu tarjoaa miellyttävän viilennyksen.
Talossa on 2 makuuhuonetta - huoneessa nro. 1 on yksi parivuode ja huoneessa nro 2 voi olla 2 erillistä vuodetta tai 1 parivuode. Avoparvella on iso makuupaikka kahdelle.
Olohuoneessa avokeittiöllä on iso kulmasohva ja 6 hengen ruokapöytä. Lisäksi TV ja wifi. Keittiössä on kaikki mitä tarvitset: jääkaappi, kahvinkeitin, vedenkeitin, leivänpaahdin, liesi, uuni, astianpesukone ja astiat.
Talossa on myös kylpyhuone ja wc. Talossa on myös pieni höyrysauna, joka on tarkoitettu ensisijaisesti syksy- ja talvikäyttöön.
Kesäkaudella tarjoamme käyttöön erillisen saunamökin. Höyrysaunasta, johon mahtuu mukavasti jopa 6 henkilöä, avautuu näkymä kauniiseen mäntymetsään suuresta ikkunasta. Saunatalossa on suihku ja eteinen sekä modernit äänentoistolaitteet.
Lomamökkiä ja saunataloa yhdistää iso 120m² terassi. Terassilla on 6x3m uima-allas lämmitys- ja suodatinjärjestelmällä, ulkosuihku, lepotuoleja, iso ruokapöytä ja kaasugrilli. Lisäksi terassilla on erillinen katos, joka voidaan haluttaessa sulkea viileämpinä iltoina lasiseinällä. Katossa on terassikalusteet ja sähkö sekä infrapunalämmitin.